Egyéb sportok

ÉLŐ: fantasztikus egyéni csúcs női 100 mellen – Úszó Eb, 2. nap – előfutamok

""

Magyar szempontból csodásan indult a debreceni úszó Eb első napja, hiszen hétfőn Hosszú Katinka révén egy arany, Kis Gergő és Jakabos Zsuzsanna révén pedig két ezüstérmet sikerült bezsebelnie úszóválogatottunknak.

A keddi második napon is minden okunk megvan a bizakodásra, hiszen legnagyobb klasszisaink, így Cseh László, Verrasztó Dávid és Evelyn, Kis Gergő és Gyurta Gergely, valamint a női 4×100 méteres gyorsváltó is vízbe száll.

Kövesd a keddi előfutamok történéseit folyamatosan frissülő ÉLŐ közvetítésünkben.

DEBRECENI ÚSZÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
2. nap, előfutamok – a program:
férfi 200 m gyors (Zámbó Balázs, Kozma Dominik)
női 100 m mell (Sztankovics Anna, Gregus Brigitta, Bíró Dorottya)
férfi 200 m vegyes (Cseh László, Verrasztó Dávid)
női 100 m gyors (Verrasztó Evelyn, Mutina Ágnes, Dara Eszter, Joó Sára)
férfi 1500 m gyors (Kis Gergő, Gyurta Gergely)

Férfi 200 méteres gyorsúszás, előfutamok

9 óra 36 perc: már zajlanak az előfutamok a férfi 200 méteres gyorsúszás versenyszámában. Zámbó Balázs és Kozma Dominik úszása következik.

9 óra 39 perc: Kozma Dominik 1:47.52-vel olimpiai A-szintet úszott. A magyar úszó ezzel szinte biztosan kvalifikálta magát a délutáni elődöntőkbe.

9 óra 42 perc: Zámbó Balázs az ötödik helyen ért célba futamában, ahol szerb győzelem született, Radovan Siljevski révén.

Vége az előfutamoknak, összesen hét futam volt. Kozma Dominik a második helyen jutott tovább a német Paul Biedermann mögött. Zámbó Balázs sajnos összesítésben a 30. helyen végzett.

Így látta úszónk:
Kozma Dominik: "Nagyon örülök a futamgyőzelmemnek. Nem gondoltam, hogy így lesz. Jól éreztem magam úszás közben."

Női 100 méteres mellúszás, előfutamok

9 óra 58 perc: a női 100 méteres mellúszás előfutamaiban Sztankovics Annának, Gregus Brigittának, Bíró Dorottyának szurkolhatunk.

9 óra 59 perc: a második futamban Gregus Brigitta és Biró Dorottya úszott. Előbbi az első helyen ért célba, 1:10.59-es idővel, míg Bíró a negyedik helyet szerezte meg 1:12.70-es idővel.

10 óra 10 perc: Sztankovics Anna a hetedik futamban indult, a hatodik helyen végzett, ami könnyen lehet, hogy nem lesz elegendő a továbbjutásra.

Valóban így lett. Sztankovics Anna a 18. helyen végzett összesítésben, de Gregus Brigitta és Bíró Dorottya is továbbjutott a legjobb 16 közé.

Gregus Brigitta: "Remegett kezem lábam, az utolsó 20 méteren jöttem rá, hogy egy Európa-Bajnokságon vagyok. Egyéni csúcsot úsztam, örülök, ha most ez még nem is látszik."

Férfi 200 méteres vegyesúszás, előfutamok

10 óra 15 perc: a férfi 200 méteres vegyesúszásban két magyar fog medencébe ugrani. Cseh László és Verrasztó Dávid úszik hamarosan.

10 óra 24 perc: Verrasztó Dávid megnyerte a futamát a svéd Sjoedin és az osztrák Markus Rogan előtt.

10 óra 28 perc: Cseh László az ötödik előfutamban indult. A magyar úszó nagyon magabiztos úszással nyerte a futamát.

Az előfutamok legjobb idejét Cseh László úszta, második lett Verrasztó Dávid.

Verrasztó Dávid: "Hajtottam, próbáltam tartalékolni. Nem egy olyan rossz eredmény ez, ha délután jobb lesz, akkor nagyon fogok neki örülni. A kivülről jövő tanácsok nem sokat érnek ilyenkor, mindenki végezze a dolgát."
Cseh László: "Bennem volt, hogy ne ússzam szét magamat. A végén azért megkellett szenvednem a győzelemért. A mostani eredmények semmit sem érnek. Nem jelenteném ki, hogy automatikus kettős magyar siker várható."

Női 100 méteres gyorsúszás, előfutamok

10 óra 42 perc: a női 100 méteres gyorsúszás versenyszámában négy magyar női úszónknak szurkolhatunk. Verrasztó Evelyn, Mutina Ágnes, Dara Eszter és Joó Sára is a medencében.

Sajnos csak Dara Eszter jutott tovább női 100 méteres gyorsúszás délutáni elődöntőjébe.

Joó Sára az ötödik lett a második futamban, Dara Eszter holtversenyben első lett a negyedik előfutamban. Verrasztó Evelyn a hatodik futamban lett hatodik helyezett. Mutina Ágnes pedig a nyolcadik futamban úszott, a hetedik helyen végzett.

Férfi 1500 méteres gyorsúszás, előfutamok

10 óra 54 perc: Kis Gergő és Gyurta Gergely a medencében.

11 óra 7 perc: Gyurta Gergely megnyerte a futamát, de a megcélzott olimpiai A-szintes idő elmaradt.

Gyurta Gergely: "Erősebb mezőnyre számítottam. A saját iramomat tudtam úszni, ezért nem lehetek csalódott. Meglepett a többiek teljesítménye."